GEOMAGIC FOR SOLIDWORKS


SOLIDWORKS içerisindeki güçlü yüzey ve katı modelleme komutları sayesinde hızlıca modellerinizi oluşturabilirsiniz. Nokta bulutlarını ve çokgenleri tasarım sürecinizde daha kullanışlı hale getirmek için sizlere gelişmiş yetenekler sunar. Ayrıca mevcut tarama cihazınızı SOLIDWORKS ile haberleştirerek direk SOLIDWORKS ara yüzü içerisinden de tarama yapabilirsiniz. Geomagic yazılımının tarama endüstrisin ‘de kendini kanıtlamış komutlarını doğrudan SOLIDWORKS içerisinde kullanın. SOLIDWORKS ortamında unsur tabanlı hassas tarama kaydı yapabilir, yumuşatma ve temizleme komutları kullanılarak tarama datasını(STL) düzeltebilirsiniz. STL üzerinde otomatik eskizler oluşturarak hızlıca modelleme sürecini tamamlayabilirsiniz. Modelle işleminden sonra Sapma Analizi(Deviation Analyz) komutu ile STL tarama datası ile modelinizi kıyaslayabilir parça üzerindeki sapmaları anında sayısal olarak görüntüleyebilirsiniz.

TARAMA CİHAZINIZI DOĞRUDAN SOLIDWORKS'E TANITIN


SCANTECH®, FARO®, Hexagon®, Artec®, Creaform®, Nikon® ve Geomagic Capture® tarama cihazlarını Geomagic for SOLIDWORKS eklentisi doğrudan destekler. Tarama cihazınızı programa tanıttıktan sonra SOLIDWORKS ortamında tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 
 

MESH DATA(STL) ÜZERİNDEN SAPMA ANALİZİ


Taranmış datayı referans alarak oluşturduğunuz katı modelinizi kıyaslayarak iki geometri arasındaki ölçü farklarını size bildirir. Hem renk hem de nümerik olarak çıktılar vererek tasarımınız hakkında kararlar almanıza yardımcı olur.

UNSUR TABANLI BÖLGESEL ÇALIŞMA


Tarama datası üzerindeki unsurları tiplerine göre bölgelere ayırır. Ayrılan bu bölgeler SOLIDWORKS içerisinde akıllı bir şekilde gruplanır. Daha sonra bu bölgeleri kullanarak unsurları(Extrude, Revolve, Sweep vb.) otomatik olarak oluşturun.

 
 

OTOMATİK YÜZEY OLUŞTURMA


Taranmış geometri üzerindeki eğrileri ve yüzeyleri kullanarak mükemmel yüzeyler oluşturabilirsiniz. STL data üzerindeki ağ yapısını düzenledikten sonra tek bir tıklama ile STL data otomatik yüzeye çevrilebilir.

TARANMIŞ DATALAR ÜZERİNDEN REFERANS NOKTALARI OLUŞTURUN

Referans düzlemi çıkar komutu ile modeldeki yüzeyleri referans alarak düzlemler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz düzlemlere modelin hatlarını çapraz kesitler komutu ile çıkartabilir ve çizim düzenleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


 
 

RENKLİ TARAMA


Parça üzerindeki dokuları ve renkleri doğrudan SOLIDWORKS'e içerisinde tarayın. Özellikle görselleştirme ve render dosyaları oluşturmak için parçalarınızı renk ve doku bilgileri ile tarayın ve içeri aktarın.